Informacje niewygodne dla lewacko-liberalnych polityków !

Prawo i Sprawiedliwość dotrzymuje słów i to jest największym zmartwieniem dzisiejszej opozycji. Wyprowadzanie ludzi na ulice oraz próba dyskredytacji Polski na arenie światowej, mają się marnie, przeciwnie do naszej demokracji. Wyciągnięta ręka przez PiS do opozycji w celu wypracowania dialogu politycznego w różnych kwestiach została podjęta, niemniej widać strach opozycji, aby nie doszło do kompromisowych rozwiązań. Zasadniczym celem rządu jest by opozycja zaczęła pracować nad rozwiązaniami uchwalanych ustaw, a nie negowania wszystkiego w zarodku. Jeśli będzie wola polityczna to w szybkim tempie będzie rozwiązany problem Trybunału Konstytucyjnego, który jest sporem politycznym a nie prawnym. Rząd prawicowy konsekwentnie realizuje dobre zmiany, które nie podobają się III RP która nie troszczyła się szczególnie o sprawy Polskie.

– Polscy rolnicy walczyli od wielu lat, wychodzili na ulice, protestowali, by uregulować obrót ziemią w kraju. Ustawa, którą w ostatniej chwili przygotowała poprzednia koalicja nie zabezpieczała w pełni interesu narodowego w postaci wykupu polskiej ziemi przez obcokrajowców. Uchwalone przez sejm rozwiązania zaproponowane w projekcie chronią polską ziemię rolniczą przed spekulantami analogicznie jak w innych krajach Europy. Wstrzymanie sprzedaży ziemi z zasobów Skarbu Państwa na pięć lat oraz zmianę zasad obrotu gruntami rolnymi – został uchwalona ustawa w czwartek przez Sejm. Ma ona zapobiec spekulacjom w obrocie ziemią. Podstawową formą zagospodarowania państwowej ziemi ma być dzierżawa. Ustawa wstrzymuje sprzedaż państwowych gruntów z wyjątkiem nieruchomości do 2 hektarów oraz innych przeznaczonych na cele nierolne.. Zakłada się, że nabywcą ziemi rolnej może być jedynie rolnik indywidulany czyli osoba fizyczna, która osobiście gospodaruje na gruntach do 300 hektarów. Posiada kwalifikacje rolnicze oraz co najmniej od 5 lat zamieszkuje w gminie, gdzie jest położone co najmniej jedna działka jego gospodarstwa. Agencja Nieruchomości Rolnych będzie miała prawo pierwokupu ziemi. Jednak nie będzie to dotyczyło dziedziczenia gospodarstwa przez osoby bliskie.
Projektowana ustawa ma wejść w życie 30 kwietnia 2016 r. 1 maja 2016 roku upływa obowiązujący od 2004 roku okres ochronny na zakup polskiej ziemi przez cudzoziemców. Obcokrajowcy mieli więc móc kupować w Polsce ziemię rolną bez specjalnego pozwolenia Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. W sierpniu 2015 roku jeszcze w poprzedniej kadencji parlamentarnej uchwalona została nowelizacja ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego regulująca obrót ziemią rolną w Polsce, która miała wejść w życie 1 stycznia 2016 roku. W grudniu parlament obecnej kadencji zdecydował jednak o przesunięciu tego terminu na 1 maja 2016 roku.

– Po 12 latach spędzonych w UE i 27 latach od magicznej transformacji nadal jesteśmy Bangladeszem Europy. W pracy spędzamy znacznie więcej czasu niż przedstawiciele innych europejskich nacji. Jakby tego było mało otrzymujemy o wiele niższe wynagrodzenia. W efekcie miliony osób ciężko pracując w firmach należących do Niemców, Francuzów czy Holendrów otrzymuje jako pensję kwotę, która na Zachodzie stanowi równowartość dodatku socjalnego wypłacanego najbiedniejszym.

W najnowszym rankingu OECD mierzącym liczbę godzin spędzonych w ciągu roku w pracy przez obywateli poszczególnych państw świata, Polska zajmuje wysokie 8. miejsce. Przeciętny Polak poświęca pracy 1923 godzin rocznie. Okazuje się, że to o 147 godzin więcej (18 dni roboczych) niż wynik statystycznego Czecha i aż o 552 godziny więcej (69 dni roboczych!) niż wynik przeciętnego Niemca.
Jeszcze gorzej sprawy się mają jeśli chodzi o zarobki. Zdaniem OECD przeciętny Polak zarabia w ciągu roku 14.162 USD brutto, co obecnie stanowi równowartość 52,8 tys. zł. Jedna roboczo-godzina Polaka jest zatem warta 27,45 zł brutto (52,8 tys. zł / 1923 godz.). Pracujący w ciągu roku o 18 dni roboczych krócej Czech zarobi 14.935 USD brutto, co stanowi równowartość 55,7 tys. zł (+2,9 tys. więcej niż Polak). Jedna roboczo-godzina Czecha jest zatem warta 31,36 zł brutto. Pracujący w ciągu roku o 69 dni roboczych Niemiec zarobi zdaniem OECD zarobi 48.479 USD brutto, co obecnie stanowi równowartość 180,8 tys. zł (+128,0 tys. zł więcej niż Polak). Jedna roboczo-godzina pracy Niemca jest zatem warta aż 131,87 zł brutto.
Niestety, po 12 latach spędzonych w UE i 27 latach od magicznej transformacji proporcje zarobków nie uległy większej zmianie. Nadal jesteśmy Bangladeszem Europy i tak naprawdę nikt nie wie kiedy to się zmieni…
Źródło; niewygodne.info

– W szczycie w Waszyngtonie wzięli udział przywódcy około 50 państw świata. Prezydent USA Barack Obama oficjalnie spotka się z prezydentami tylko dwóch państw: Chin i Korei Południowej. Z tego powodu należące do Niemców polskojęzyczne media wraz ze środowiskiem Gazety Wyborczej rozpętały prawdziwą aferę. Oto bowiem Andrzej Duda został zignorowany przez Obamę, a Polska jest w izolacji… W takiej samej izolacji muszą być też Wlk. Brytania, Niemcy i Francja. Wszak ich przywódcy też nie spotkają się z prezydentem USA. Brak spotkania w cztery oczy z Obamą, miał być karą jaką ponosi prezydent Duda za politykę rządów PiS. W ocenie np. lidera PO nasza pozycja spadła. Taka też narrację podchwyciły ślepo antyrządowe media. Co więcej środowiska te liczyły nawet na odebranie nam szczytu NATO… Jak było w rzeczywistości?
Podczas pobytu prezydenta Dudy w USA, z amerykańskich ust usłyszeliśmy że zostanie zwiększona obecność wojsk USA w Polsce i regionie. Jakby tego było mało, prezydent Duda spotyka się z chyba najważniejszym specem od naszego regionu u demokratów-prof. Brzezińskim Ale i tu nie koniec. Przy okazji oficjalnej kolacji w Białym Domu prezydent Duda odbył rozmowę z prezydentem Obamą. Wizyta w USA okazała się ogromnym sukcesem dyplomatycznym Polski. Tym cenniejszym że ośmiesza całą opozycję i popierające ja media. Jak teraz wytłumaczą spotkanie z Obamą?
Źródło; niewygodne.info

Zgodnie z oficjalnymi statystykami aż 35 proc. Niemek doświadczyło w ciągu swojego życia przemocy fizycznej lub molestowania seksualnego. Z roku na rok za naszą zachodnią granicą wzrasta liczba aktów przemocy wobec przedstawicielek płci pięknej. Aby wzmocnić poczucie bezpieczeństwa niemieckie koleje regionalne w swoich pociągach postanowiły wprowadzić przedziały „Tylko dla kobiet”, do których mężczyźni nie będą mieli wstępu. Czy tak wygląda dojrzałe, obywatelskie społeczeństwo? Może trzeba by KOD z Kijowskim zaprotestował i upomniał Niemcy i Merkel za brak demokracji ?
Oficjalne statystyki Agencji Praw Podstawowych UE pokazują, że Niemki nie mogą się czuć bezpieczne we własnym kraju. Zgodnie z raportem tej instytucji, aż 35 proc. niemieckich kobiet doświadczyło w ciągu swojego życia przemocy fizycznej lub molestowania seksualnego. W skali Europy i tak nie jest najgorzej. W postępowej Francji przemocy fizycznej lub seksualnej doświadczyło 44 proc. kobiet, w Holandii – 45 proc., a w Danii aż 52 proc. kobiet! Na tym tle Polska wypada bardzo pozytywnie. W zestawieniu Agencji Praw Podstawowych UE nasz kraj zajął ostatnie miejsce w Europie z rezultatem na poziomie 19 proc. Czy aby to nie jest winą iż Polskie społeczeństwo jest katolickie ? A jak katolickie to nie,, poprawne” i nie ,, postępowe” tylko zachodnie społeczeństwa. I kto z kogo ma naśladować i czerpać wzorce ?

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s