Moje miejsce w przestrzeni publicznej w świetle nauczania świętego JPII.

Minęło 11 lat od śmierci Polaka papieża, który był dla mojego pokolenia niekwestionowanym autorytetem, człowiekiem świętym. Dzisiaj wielu rodaków odrzuca nauczanie Jana Pawła II lub wybiera tylko te fragmenty które nie odnoszą się do jego postępowania w osobistym życiu. Czy można wybiórczo kierować się jakąkolwiek nauką ? Nastąpiło dramatyczne załamania wielu środowisk inteligenckich od tej osoby, której każdy krok dawniej śledzili. I jeśli obecnie mówimy o jakiejś przemianie to należy wrócić do nauczania świętego Jana Pawła II jak i całego Kościoła. Czas odrzucić te media które kreują „gwiazdy”, bardzo często dalekie w przestrzeganiu postawy moralnej a goniące za poklaskiem i ,,poprawnością” polityczną. To wszystko , co oni proponują ma służyć nagonce antykościelnej…. spauperyzowanemu społeczeństwu spragnionemu plotek, niedyskrecji, sensacji, a nawet – pomówień i szkalowań. Życie nie może wypełnić się tylko niewolniczą pracą albo wyłącznie rozrywką, wydawaniem pieniędzy i zimnym seksem, które jeno wyniszczają nasz organizm. Zarówno u zwierząt, jak i ludzi, nikt nie wymyślił nic lepszego od rodziny, która daje ciepło, poczucie bezpieczeństwa, oparcie w trudnych sytuacjach, motywację do życia i ponoszenia jego trudów, a także szanse wychowania pięknych ludzi, którzy nie pozwolą wyginąć gatunkowi homo sapiens. Czy nie o to chodziło świętemu JPII ?

Jeśli słyszę że ateiści się w Polsce buntują, to jestem z tego dumny, że w moim kraju mamy taki rząd, takiego prezydenta gdzie na pierwszym miejscu stoi Bóg. Szkoda więc mi czasu, sił i zdrowia na podejmowanie syzyfowej dyskusji o klerykalizmie naszego życia politycznego czy gospodarczego. Dlaczego Europa ma problemy, bo odrzuciła wartości chrześcijańskie. Gdzie lewacko-liberalne nurty polityczne przy pełnym entuzjazmie ,, oświeconych” mas, pogrążonych w politycznych frazesach i prymitywnej konsumpcji, zapomniała dzięki czemu się tak rozwinęła. Źródłem problemu nie są tylko imigranci, tylko fakt, iż pogrążona w zabawie i konsumpcji Europa nie ma ochoty wytrzeźwieć, przestać się bawić i dostrzec, że cywilizacja zachodnia, której zawdzięcza dobrobyt, upada, a Polska i Węgry próbują ją ratować i dać nowego ducha.
,, Jeśli człowiek mimo swej inteligencji nie potrafi rozpoznać Boga jako Stwórcę wszystkiego, to przyczyną jest nie tyle brak właściwych środków, ile raczej przeszkody wzniesione poprzez jego wolną wolę i grzech” – JPII. Przez ostatnie lata w Polskiej przestrzeni publicznej panowała zasada,, Panu Bogu świeczkę diabłu ogarek”, tu z jednej strony władza łasiła się do Kościoła biorąc udział w różnych uroczystościach a z drugiej strony władze Polskie poprzez przyjmowane ustawy, promowały ateistyczne rozwiązania godzące w rodzinę i wartości chrześcijańskie. Zresztą to funkcjonuje w ich świadomości po chwilę obecną. Władza deprawuje, a w przypadku PO – absolutnie. Nie raz pisałem, że to partia jest bezideowa, którą jednoczyła tylko gra interesów i sprawowana władza. Jak widać, tylko Tusk był w stanie posklejać ich do kupy, gdyż obecnie gryzą się w regionach, ba przypomina to rzeź. Takie owoce strategii wiecznego kompromisu i tylko rządzenie pod dyktando Merkel, mogą źle się dla nich skończyć. Czym jest PO i Nowoczesna, ani lewica, ani centrum, czy prawica, tylko zlepkiem walczących o władze i przywileje.

Biorąc powyższe czynniki, nie może dziwić zachowanie wielu lewackich czy liberalnych działaczy Kraśnika i okolic. Oni są tak samo zaślepieni ( brak krytycyzmu w stosunku do kogoś lub czegoś, spowodowany silnymi uczuciami) tym co ich partie wyprawiają. Brak realizmu i zdroworozsądkowego myślenia do otaczającej rzeczywistości, co widać choćby na tym facebooku ,, Inne życie Kraśnika”, gdzie piszący jak papugi powtarzają za ich idolami jakie te rządy prawicy są złe. Nie zamierzam tego czytać, bo to bełkot mijający się z wieloma faktami. Czym innym jest konstruktywna krytyka od obsesji do zmian które są konieczne, bo nastąpiła dobra zmiana. Rozsądny człowiek wie, że po rządach PO-PSL została tylko kupa gruzu, a państwo Polskie istniało na papierze, więc jego odbudowa jest konieczna jak odrzucenie dotychczasowej polityki państwa. Wszyscy jesteśmy zainteresowani by Polska była krajem bogatym jak i sprzyjającym swoim obywatelom, ale żeby tak było, należy odrzucić wszelkie upoośledzenia i zacząć racjonalnie myśleć i pracować na rzecz rozwoju. Miniony okres w historii Polski to wielka niesprawiedliwość społeczna gdzie przywileje mieli beneficjenci okrągłego stołu. A jeśli idzie o gospodarkę to rządy prawicy budują, a lewacko liberalne rujnują. Czy w Kraśniku jest obecna korupcja jak za P. Czubińskiego ? Jak wyglądają sesja rady miasta, gdy szczątkowa jest reprezentacja radnych z PO, czy nie bardziej rozsądnie i merytorycznie ? Czas zweryfikować swoje postawy i nie dać się manić liderom z Warszawy którym tylko jedno w głowie, powrót do koryta, a nie dobro Polski.

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s