Logika myślenia – na podstawie przeglądu prasy.

– Guy Verhofstadt stwierdził ostatnio rzecz następującą: „Gdyby dziś Węgry i Polska ubiegały się o członkostwo w UE, nie zostałoby im ono przyznane. Obywatele tych krajów powinni poważnie rozważyć, co to oznacza”. W kontekście powyższego sformułowania zasadnym wydaje się pytanie, czy do Unii Europejskiej zarządzanej dziś przez Verhofstadta, Junckera, Schulza i Tuska byłby w ogóle sens wstępować? Czy warto akceptować dyktat brukselskiej mniejszości, która karci demokratycznie wybrane rządy i nie szanuje chrześcijańskiej tradycji i lokalnej specyfiki wchodzącej w skład UE państw? Czy warto akceptować dyktat osób, dla których idee eutanazji, multikulti i skrajnej poprawności politycznej przesłaniają zdrowy rozsądek? Unia Europejska z roku 2005, kiedy Polska do niej wstępowała, a Unia z roku 2016 to zupełnie dwa różne twory polityczne.
– Szambo Gazety Wyborczej wybiło! Ohydny atak kłamstwem i manipulacją! Tak potrafią tylko podopieczni Adama Michnika. Nie mające pojęcia jak skutecznie uderzyć w Andrzeja Dudę środowisko Gazety Wyborczej obmyśliło, że jak ohydnym kłamstwem i manipulacją zaatakują jego żonę, to rykoszetem ustrzelą również prezydenta. Obrzydliwość i plugastwo podopiecznych Michnika nie da się porównać z niczym innym. Hektolitry fekaliów wylanych na Agatę Dudę wyznaczyły nowy standard w przemyśle pogardy. Czy rzeczywiście „Gazeta Wyborcza” może zasługiwać jedynie na naszą najgłębszą pogardę?
Źródło; Niewygodne.info
– W piątek w Poznaniu w ramach obchodów 1050. rocznicy Chrztu Polski odbyło się posiedzenie Zgromadzenia Narodowego, podczas którego Pan Prezydent A. Duda wygłosił wspaniałe orędzie, które oczywiście nie przypadło do gustu współczesnej Targowicy. Jeden z liderów tej Targowicy – Ryszard Petru z Nowoczesnej „inaczej” komentując to przemówienie powiedział: Przystąpiliśmy do chrześcijańskiej Europy, gdzie przestrzegane jest prawo. Tymczasem to prezydent Andrzej Duda nie przestrzega prawa, nie przyjmując m.in. ślubowania od wybranych zgodnie z prawem sędziów TK. „Nowoczesny” Petru jak zwykle popełnił kolejną gafę. Ta dzisiejsza „chrześcijańska Europa” nie ma praktycznie nic wspólnego z tą Europą, do jakiej przez Chrzest Mieszka I weszła Polska. W tamtej Europie rzeczywiście przestrzegano prawa – prawa Bożego, to ono było fundamentem i probierzem prawa stanowionego przez ówczesnych władców. W tamtej Europie zdradę nazywano po mieniu, kradzież wspólnego dobra – kradzieżą, a tego, który się zaprzedał obcym – sprzedawczykiem i człowiekiem bez honoru! Właśnie do takiej Europy przez 1050 laty weszła Polska. Dzisiaj z tamtej Europy pozostały zgliszcza i wspomnienia, gdyż chrześcijańskie wartości rozmieniono na drobne, zastąpiono morderczym multi-kulti. W dzisiejszej Europie bardziej szanuje się prawa muzułmanów niż chrześcijan!
Źródło; Fronda .pl

– Na początku tygodnia pojawiała się informacja o niezwykłym zdarzeniu w parafii św. Jacka w Legnicy. Na komunikancie upuszczonym na posadzkę i wrzuconym do naczynka z wodą pojawiała się krwawa plama. Kościół ze spokojem podchodzi do nadzwyczajnych zjawisk, szczególnie kiedy dotyczą one Eucharystii. Zgodnie z naszą wiarą, podczas każdej Mszy Świętej na słowa konsekracji chleb przemienia się przecież w Ciało Chrystusa, a wino w Jego Krew. Tylko tego nie widać. To, co się stało w Legnicy, a wcześniej w Sokółce, byłoby więc wizualnym potwierdzeniem największego cudu, który dokonuje się codziennie. Chrystus obecny jest w każdej Hostii, nie tylko w tej krwawiącej. Dobrze nawet, że nie wszystkie Hostie krwawią, bo byłby problem ze spożywaniem Ciała Pańskiego w tak realistycznej postaci. Ale te, które krwawią, są mocnym impulsem, zwłaszcza dla tych, którzy potrzebują zobaczyć i dotknąć, żeby w coś uwierzyć – jak św. Tomasz. Chociaż „Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli”.
Źródło;opoka.pl
– Ustalając wysokość stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, gmina musi zbilansować działanie systemu – stawki muszą pokrywać koszty jego funkcjonowania na terenie danej gminy – tyle mówi ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Tylko tyle i aż tyle. Zgodnie z ustawą stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi gmina ustala, biorąc pod uwagę: liczbę mieszkańców, ilość wytwarzanych na terenie gminy odpadów komunalnych, koszty funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami komunalnymi oraz przypadki, w których właściciele nieruchomości wytwarzają odpady nieregularnie, w szczególności to, że na niektórych nieruchomościach odpady komunalne powstają sezonowo. W konsekwencji – obecnie nadal brak jest ograniczenia wysokości stawek dla przedsiębiorców. Uchwała gminy może więc określać ją we własnym zakresie (o ile uwzględnia określone w ustawie, nieprecyzyjne wytyczne). W efekcie – skoro stawki mieszkańców podlegają ograniczeniu, a stawki przedsiębiorców nie – system gospodarowania odpadami komunalnymi może być utrzymywany w przeważającej mierze przez przedsiębiorców. Tak też w praktyce się dzieje.
Źródło; gazeta prawna
– W polskim sporze o TK w ustaleniu podstawowego charakteru konfliktu i metod jego rozwiązania powinno się szukać na gruncie porozumienia. W sensie prawnym obie strony konfliktu mają wiele racji. Takie argumenty padają w sporze np. poprzez porównanie art. 195 ust. 1 konstytucji (sędziowie TK podlegają tylko konstytucji) i art. 197 (organizację TK określa ustawa). Jeśli przyjąć ten scenariusz, to rzekome prawne zapętlenie samej konstytucji można rozstrzygnąć tylko poprzez jej pominięcie. Prawnicy Komisji Weneckiej nie silą się na rozstrzygnięcie sporu o TK, wyznaczają tylko prawne warunki brzegowe jego zakończenia na gruncie konstytucji z pod katem wskazań opozycji. Obie strony konfliktu mogą łatwo rozwiązać ten węzeł poprzez zmianę obowiązującej konstytucji oraz uchwaleni nowej ustawy o TK i skróceniu kadencji prezesa Rzeplińskiego. Ale, czy to jest na rękę opozycji ? I tu jest klucz do rozwiązania problemu.
– Komisja Europejska przygotowała pakiet pomocy humanitarnej o wartości 52 mln euro przeznaczony w 2016 r. na projekty edukacyjne dla dzieci z rejonów objętych kryzysem. Pieniądze te pójdą m.in. na gender-edukację oraz promocję aborcji i antykoncepcji. Wszystko za pieniądze podatników. Komisja Europejska na pytanie portalu Prawy.pl, czy wśród materiałów edukacyjnych znajdzie się promocja ideologii gender, aborcji i antykoncepcji nie zaprzeczyła, podkreślając jednak, iż zawartość materiałów „będzie dostosowana do wieku dzieci, poziomu rozwoju, języka, kultury, zdolności oraz potrzeb”. Należy się przy tym spodziewać, iż decydująca będzie w tej sytuacji ocena Komisji Europejskiej, zatem dzieci z obszarów ogarniętych wojną otrzymają dokładnie ten sam pakiet propagandowy, który wciskany jest dzieciom z Europy Zachodniej, nadmiernie seksualizowanym i niszczonym przez antykoncepcję i aborcję. Rzecz jasna wszystko w ramach „nauki o zdrowiu”.
Źródło; prawy.pl
– W tym tygodniu Komitet Stały Rady Ministrów przyjął projekt ustawy o kształtowaniu wynagrodzeń osób kierujących niektórymi spółkami, w najbliższym tygodniu ma go przyjąć rząd, a później trafi do Sejmu. Wynagrodzenia członków zarządów spółek będą składały się z części stałej i premii, przy czym ta pierwsza będzie zależała od wielkości spółki, wielkości osiąganych przychodów, wielkości zatrudnienia i będzie wynosiła od 1-3 krotności przeciętnego wynagrodzenia dla mikroprzedsiębiorstw, od 2-4 krotności dla spółek małych, 3-5-krotności dla spółek średnich, 4-8-krotności dla spółek dużych, wreszcie 7-15-krotności dla spółek „dużych plus”.
Premie dla członków zarządów spółek z kolei nie będą już wielkością uznaniową jak to było do tej pory ale będą zależały od osiągnięcia konkretnych celów ekonomicznych takich jak na przykład wzrost zysku netto, czy wzrost innowacyjności (w projekcie jest wymienionych 9 takich celów). Członkowie zarządów nie będą także mogli zasiadać w radach nadzorczych tzw. spółek zależnych, a więc spółek – córek czy spółek- wnuczek ale także innych spółek, aby nie było dosyć powszechnego obecnie zjawiska wymieniania się radami nadzorczymi.
Minister skarbu Dawid Jackiewicz realizuje tym projektem zapowiedź programową Prawa i Sprawiedliwości z kampanii wyborczej o obniżeniu wynagrodzeń zarządzających spółkami Skarbu Państwa ale także spółkami samorządowymi oraz ich powiązanie z efektami pracy i wreszcie zapewnienie ich transparentności.
Kończy się też instytucja tzw. złotych spadochronów w spółkach między innymi ubezpieczeń zdrowotnych na koszt spółki, mieszkań czy samochodów służbowych do celów prywatnych ale co najważniejsze płacenia za tzw. zakaz konkurencji, który często ustalano nawet na dwa lata. Teraz taka odprawa dla odchodzącego menedżera będzie ograniczona do maksymalnie 3 miesięcznego jego wynagrodzenia i to tylko w przypadku kiedy przepracuje w spółce przynajmniej jeden rok. Opozycja krytykuje obecnego ministra skarbu za głębokie zmiany kadrowe w spółkach, miejmy nadzieję, że pochwali go za tę ustawę, która wreszcie porządkuje wynagradzanie za zarządzanie majątkiem skarbu państwa, a także czyni jawnymi informacje o wysokości tych wynagrodzeń.
Źródło;salon24.pl
Podsumowując- W Europie trwa w najlepsze rozbiór tradycyjnego społeczeństwa, państwa narodowego i chrześcijaństwa. Wielokulturowość stała się kolejnym etapem na drodze do budowy cywilizacji bez korzeni i tradycji, skupionej na konsumpcji i indywidualizmie, na życiu bez jakichkolwiek fundamentów i trwałych wartości. Oświecona postmodernizm, laickością, antyklerykalizmem Europa, w dodatku zasilana islamem, który te wartości całkowicie neguje, znajduje się w gorącym kotle. Demokracja bez Boga, wiary, narodu jest nie tylko możliwa, ale jest wręcz konieczna dla postępu i nowoczesności w założeniach choćby komisarzy Unijnych. Pytam się więc, czy dziś mamy w czymś gonić Zachód ? Jeśli się przypatrzy i dobrze przyjrzy środowiskom z których wywodzą się najwięksi pyskacze od standardów demokratycznych to się okazuje iż korzenie ich tkwią w marksizmie. Przewodniczący Parlamentu Europejskiego uwielbia pouczać. Ciągle mówi nam co jest dobre, a co złe… To po prostu bezczelność. Po połajankach dotyczących stosunku do przyjmowania uchodźców i Trybunału Konstytucyjnego zabrał głos w sprawie prawa do aborcji w Polsce. Czy jego ideologia nie jest lewacka i ślepiona na argumenty cywilizacji życia ? Czy tacy ludzie mający takie stanowiska nie są wstydem dla Europy ?

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s