Czy było spotkanie burmistrza Kraśnika z władzami Tri-Ring Grup w br. ?

Jak poinformował wicestarosta kraśnicki na sesji Rady Powiatu w ubiegłą środę 20.04 2016 roku doszło do spotkania starosty z chińczykami. Niestety, wicestarosta był bardzo skąpy w tych informacjach. Zawsze powtarzam, że na rozwoju PBF Kraśnik chyba nam wszystkim zależy jak i rzetelnej informacji o zakładzie. I nie ulega dyskusji, że takie spotkanie pomiędzy starostą a przedstawicielami Tri – Ring Grup, właścicielami FŁT Kraśnik , nawet dla kurtuazji było potrzebne, aczkolwiek gospodarzem tego terenu jest miasto Kraśnik i jakość nigdzie nie ma notatki o tym spotkaniu, co by znaczyło, że go z władzami miasta nie było.
Czyżby, dalej ta sama polityka ? Ale pomijając ten fakt, nie można wpadać w zachwyt w dokonania nowego właściciela, gdyż zapowiadane przez prezesa Jasińskiego inwestycje na 2015 rok w wysokości 100 mln zł, raczej pracownicy tego nie odczuli, a na ile dokonano inwestycji, właściciel generalnie zasłania się tajemnicą. Jeśli idzie o zyski i zatrudnienie, tu też bez rewelacji, czy w ogóle był zysk na podstawowej produkcji ? Że zysk był nie podważam, aczkolwiek nie imponujący.

Wątpię, czy zwiększyło się zatrudnienia w BPF na umowy o pracę biorąc pierwszy kwartał br. do okresu gdzie następowała prywatyzacja, to prawie jest już trzy lata działalności. Zatrudnianie przez agencje pracy tymczasowej, nie jest miernikiem czegokolwiek. Mam liczne sygnały od pracowników, którzy nie podzielają tej informacji o rozkwicie zakładu, tylko mówią o większych rygorach pracy i coraz to większym wymaganiu wydajnościowym. Mam nadzieje, że po 20 maja dowiemy się trochę prawdy za ile został sprzedany zakład, gdyż mija kwarantanna informacyjna. Niestety, Zarząd spółki nie jest skłony nawet odpowiadać na zasadnicze pytania, które wielokrotnie kierowałem. W niedługim czasie takie pismo skieruję jak i do Ministerstwa Skarbu. Uważam, że byłoby błędem ze strony Ministerstwa Gospodarki jeśli by wyraziło zgodę na strefę ekonomiczną na terenie FŁT.

Nie będę mówił to co obecnie kuleje pod tym zarządem na etapie produkcji, o bolączkach, skoro ma być optymistycznie, choć nie boję się trudnych tematów. Tak, w FŁT jest potrzebna modernizacja na szeregu jej etapach, jak i innowacyjne rozwiązania technologiczne by utrzymać się na rynku. Jednocześnie musi być poszanowanie pracownika, a z tym nie jest najlepiej. Pracownik ma być podmiotem nie przedmiotem. To, że pracownicy nie mówią głośno o problemach pracowniczych, nie oznacza że ich nie ma , lecz boją się o swoja pracę. Dzisiaj problem polega na tym, iż związki zawodowe przestały być reprezentantem ich interesów, co sprzyja pracodawcy.

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s