Opaczność czuwa !

Miasto Kraśnik otrzyma pieniądze na Halę Sportowa im. Arkadiusza Gołasia przy Publicznym Gimnazjum nr 1. Chodzi o kwotę 6 mln 321 tys. 658,04 zł. Powiat Kraśnicki dostanie z kolei środki na Powiatowe Centrum Sportu i Rekreacji, czyli halę sportową Zespołu Szkół nr 3. Dzięki temu do powiatowej kasy trafi 4 mln 994 tys. 975,34 zł. W sumie daje to ponad 11 mln 300 tys. zł.
Dofinansowanie uzyskało 29 projektów, które znajdowały się na tzw. liście rezerwowej konkursu ogłoszonego w 2009 r., dotyczącego budowy lub modernizacji szkolnych budynków i obiektów sportowych. Środki umożliwiające przyznanie dotacji przez zarząd województwa pochodzą z wkładu budżetu państwa oraz przesunięć niewykorzystanych sum z innych części RPO, w ramach poprzedniego okresu programowania w latach 2007-2013. Na dodatkowe dotacje przeznaczono 34,9 mln zł pozostałych z innych konkursów oraz 21,2 mln zł z wkładu budżetu państwa do RPO Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013. Pieniądze mają trafić do samorządów do końca czerwca tego roku.

Warto zaznaczyć, iż aby dany projekt mógł teraz otrzymać to dofinansowanie musiał być w całości zrealizowany. Tak się składa że oba obiekty w Kraśniku zrealizowano jak było zapisane w projekcie. Te środki finansowe można wykorzystać na dowolny cel, nie musi być infrastruktura sportowa czy szkolna. W pierwszej wersji która się pojawiła już w grudniu, miały być nieco większe pieniądze, aczkolwiek jest to znaczący zastrzyk dla obydwu samorządów. Nie upatrywał bym w tym pozyskaniu pieniędzy jakichkolwiek zasług kraśnickich polityków, choć już od początku roku gdy pojawiła się ta informacja, nastąpiło pilotowanie tej sprawy przez radnych sejmiku.

Advertisements

Skomentuj

Please log in using one of these methods to post your comment:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s