Opaczność czuwa !

Miasto Kraśnik otrzyma pieniądze na Halę Sportowa im. Arkadiusza Gołasia przy Publicznym Gimnazjum nr 1. Chodzi o kwotę 6 mln 321 tys. 658,04 zł. Powiat Kraśnicki dostanie z kolei środki na Powiatowe Centrum Sportu i Rekreacji, czyli halę sportową Zespołu Szkół nr 3. Dzięki temu do powiatowej kasy trafi 4 mln 994 tys. 975,34 zł. W sumie daje to ponad 11 mln 300 tys. zł.
Dofinansowanie uzyskało 29 projektów, które znajdowały się na tzw. liście rezerwowej konkursu ogłoszonego w 2009 r., dotyczącego budowy lub modernizacji szkolnych budynków i obiektów sportowych. Środki umożliwiające przyznanie dotacji przez zarząd województwa pochodzą z wkładu budżetu państwa oraz przesunięć niewykorzystanych sum z innych części RPO, w ramach poprzedniego okresu programowania w latach 2007-2013. Na dodatkowe dotacje przeznaczono 34,9 mln zł pozostałych z innych konkursów oraz 21,2 mln zł z wkładu budżetu państwa do RPO Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013. Pieniądze mają trafić do samorządów do końca czerwca tego roku.

Warto zaznaczyć, iż aby dany projekt mógł teraz otrzymać to dofinansowanie musiał być w całości zrealizowany. Tak się składa że oba obiekty w Kraśniku zrealizowano jak było zapisane w projekcie. Te środki finansowe można wykorzystać na dowolny cel, nie musi być infrastruktura sportowa czy szkolna. W pierwszej wersji która się pojawiła już w grudniu, miały być nieco większe pieniądze, aczkolwiek jest to znaczący zastrzyk dla obydwu samorządów. Nie upatrywał bym w tym pozyskaniu pieniędzy jakichkolwiek zasług kraśnickich polityków, choć już od początku roku gdy pojawiła się ta informacja, nastąpiło pilotowanie tej sprawy przez radnych sejmiku.

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s