Lekcja z historii ?

Z lekcji historii należy wyciągać wnioski, i takie jest przesłanie tego wpisu.
Analogia pomiędzy tym co towarzyszyło konstytucji 3 maja, a sytuacją dzisiejszą aż bije w oczy. Totalna opozycja swoimi działaniami robi wiele szkody Polsce. Łamie Konstytucję i obowiązujące prawo, donosi i prosi o interwencje państw ościennych, sieje zamęt rezolucjami, wzywa do nieposłuszeństwa i dzieli Polaków poprzez anarchizacje państwa. Wszystko winien PiS, który wygrał demokratyczne wybory i próbuje być prospołeczny i bronić Polskiej racji, co jest „zagrożeniem dla demokracji”. Można mieć różne poglądy na temat obecnego rządu, ale jeśli już ktoś ma być uważany jako zagrożenie dla demokracji to raczej będzie to tzw. „totalna opozycja”. Obchody święta uchwalenia Konstytucji 3 Maja powinny być przestrogą przed tym, co działo się później. Ówczesna „totalna opozycja”, w imię rzekomo utraconych „praw i wolności”, bez problemu zorganizowała histeryczne szukanie bratnich sił po stolicach sąsiednich państw, aby tam błagać o interwencję i siłowe obalenie nowego porządku. Później była targowica, rozbiory i utrata niepodległości na 123 lata. A do czego zmierza Polska opozycja ?

Konstytucja 3 Maja stanowiła faktycznie bardzo duże ograniczenie praw szlachty, poprzez odebranie praw politycznych a dawała więcej przywilejów mieszczaństwu. Owa szlachta była jedną z głównych o ile nie najważniejszą słabością Rzeczypospolitej, gdyż najłatwiej się ona sprzedawała — zarówno obcym agentom, jak i oligarchom. Ograniczenie praw politycznych szlachcie było usunięciem głównej słabości korozji państwa Polskiego, jej paradoksu, który sukcesywnie prowadził do jej rozkładu i przekształcania się w ustrój oligarchiczny. Czy dzisiejszej ,, szlachcie” gdy odcięto koryto oraz odrzucono jej przywileje, nie słychać wrzawy ? Można by zapytać komu ta ,,szlachta” służyła, pierw i teraz, czy Polskim interesom, a może własnej prywacie ? Warto o tym pamiętać śledząc działania dzisiejszej „totalnej opozycji.

Dość istotnym aspektem tamtej ,, szlachty” jak i obecnej jest odejście od wiary Kościoła Katolickiego. To że obecna opozycja która wspólnie z lewactwem unijnym chce Polski słabej, działa na zasadzie konfederacji Targowickiej, co w polskim języku znaczy zdrady narodu. I tu można się obrażać, aczkolwiek taka jest rzeczywistość. Jeśli dzisiaj w Polsce jest zagrożona demokracja, to ja pytam, w takim razie co za system panował przez ostatnie osiem lat ? Nawet ślepy zauważy, że te przemiany o wiele więcej dają wolności obywatelom niż za czasów PO-PSL. Platformiani bonzowie z Grzegorzem Schetyną na czele chyba pogłupieli do reszty. Chcą zorganizowania referendum w sprawie wyjścia Polski z UE, jednocześnie wzywając do pozostania w jej strukturach. Gdzie tu logika?!
Obecnie opozycja która nie wiadomo komu służy w sposób abstrakcyjny wciąga wielu nieświadomych obywateli w konflikt polityczny. Za tym stoją różne korporacje oraz grupy polityczne które boją się Polski suwerennej. Co istotne odradzający się patriotyzm jest dla nich zagrożeniem. Dlatego takie pochody czy manifestacje jak 7 maja należy marginalizować. Ta głupota wcześniej czy później minie, więc nie dajmy się wciągać w tą retorykę nienawiści, którą forsuje opozycja a zwłaszcza PO i Nowoczesna. Skoro nie chcą dialogu, bo się obrazili na społeczeństwo polskie, my róbmy swoje i zmieniajmy kraj. Dla nich najgorsze jest to, co uda się temu rządowi dobrze zrobić. Nie skupiajmy się na ich gadaninie tylko działajmy. Damy radę.

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s