Na jakim etapie rozwoju jest PBF Kraśnik ?

Sytuacja w FŁT Kraśnik zawsze będzie dla mieszkańca Kraśnika bardzo ważną sprawą. To największy zakład w powiecie, dający pracę całym rodzinom. Więc nie można się dziwić, że jest zainteresowanie na jakim etapie rozwoju czy modernizacji jest zakład. A wiadomości, które można usłyszeć od pracowników nie napawają optymizmem. Jak pisałem w poprzednim wpisie, słyszy się o problemach produkcyjnych, choćby o słabych zamówieniach do możliwości produkcyjnych. Z tego tytułu następują przemieszczenia pracowników z wydziału na wydział, oby nie za bramę, to by było najgorsze. Myślę, że problemy produkcyjne to nie wszystko, aczkolwiek o tych innych sprawach nie będę pisał. Sprawdzają się moje pewne przewidywania za które FŁT wytoczyło mi sprawę. Jednocześnie zysk jak na tą wielkość firmy można nazwać niewielki. O wiele mniejsze THP wypracowuje zysk dużo większy. Nie będę przytaczał wielkości zysku choć jego roczne sprawozdanie finansowe najwyraźniej zostało zbadane przez niezależnego biegłego rewidenta, który wydał o nim opinię, ale nie zatwierdziło walne. Także rewelacji nie ma w płacach, ponoć pracownicy mówią mi, że odprawy zostały zawieszone, bądź wstrzymane, to świadczy o finansach obecnego roku i rentowności produkcji. Firma szuka innowacyjnych rozwiązań poprzez kosze z tworzywa sztucznego. Być może tu jest jeszcze nisza produkcyjna. Niewątpliwie dla pracowników jest istotny komfort i klimat pracy, który w wielu przypadkach może budzić zastrzeżenia, a jedną z przyczyn jest presja wydajności.

,,21 kwietnia w Centrum Konferencyjnym Muranów odbyła się Konferencja Coface Country Risk. Temat tegorocznego wydarzenia brzmiał „Jak bezpiecznie ryzykować w biznesie. Wzrost eksportu i rozwój innowacyjności.” Konferencja zgromadziła blisko 400 uczestników. Jednym z panelistów był członek zarządu FŁT-Kraśnik S.A. p. Weiren Zhao.” Źródło; flt.krasnik.pl Niewątpliwie firma musi szukać rynków zbytu i postawić na rozwój. Tylko to kosztuje, a przy takim zysku bez znacznego zaszczyku finansowego, tego rozwoju nie będzie. Sama produkcja produktów wytwarzanych przez spółkę jak maszyny i urządzenia specjalne niewiele wzbogacą innowacyjność. Mam nadzieje, że już czas leasingu finansowego w obrębie tej produkcji się skończył. A co na to związki zawodowe ? Czy pomagają pracownikom w trudnych sprawach pracowniczych ? Teraz może wspólnie z zarządem są zajęci z wytypowaniem wyjazdu do Chin paru pracowników, aczkolwiek już się pogubiłem czy to w ramach nagrody czy szkolenia, a może jedno i drugie, niemniej chodzi o tych, jakby najlepszych – prymusów. A co dzieje się jeśli ktoś był wyznaczony do nagrody a nie chce lecieć do Chin ?
Z powyższego widać, że kokosów w FŁT nie ma, jednak miejmy nadzieje, że sprawy zamówień w produkcji pójdą w dobrą stronę, i jednocześnie wzrośnie rentowność produkcji, by zakładany zysk mógł być osiągalny na poziomie 10 mln zł, jak oczekują właściciele zakładu. Być może temu ma służyć wizyta przedstawicieli zakładu koncernu z Chin. A jeśli wizyta delegacji, to tradycyjne porządki.

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s