W pogoni za piłkarską Europą ?

Kibice piłki nożnej nie mają powodów do zadowolenia, gdyż żadna stacja telewizyjna nie transmitowała półfinałów ligi mistrzów. Jednocześnie jeśli ktoś oglądał finał pucharu Polski to było żenujące widowisko sportowe. Gdy, ktoś jest kibicem i oglądał mecze Legi z Lechem a później półfinały Champions League to zobaczył dwa różne światy. Poziom Polskich czołowych klubów to gra siłowa mocno chaotyczna gdzie wiele jest przypadku, natomiast czołowe kluby Europejskie to gra poukładana, techniczna, miła dla oka kibica. Gołym okiem widać tą wielką przepaść, więc nie ma co się dziwić, że Polski zespół od wielu lat nie awansuje do tej ligi mistrzów. Przyczyna, jest ich wiele, ale główna to kiepskie szkolenie młodzieży w klubach. Nie można zwalać na finanse i brak infrastruktury sportowej, bo biedniejsze kraje i kluby piłkarskie tych krajów sportowo wiele się lepiej prezentują. Nie wpadał bym w szał optymizmu z naszą reprezentacją. Należy się cieszyć z ich wyników, niemniej biję się o ich wyniki w mistrzostwach Europy.

Zwycięzca Pucharu Polski otrzymuje prawo do gry w Superpucharze Polski i Lidze Europy UEFA. Nie wróżę żadnej z polskich drużyn wielkich sukcesów gdy porównam półfinały w piłkarskiej Champions League, czy Ligi Europy. Polecam finały i mam nadzieje że telewizja komercyjna czy publiczna będzie ich transmitowała. W absolutnym hicie Liverpool – Sevilli oraz Realu i Atletico będzie można się emocjonować najlepszymi zagraniami jak i bramkami. A Polskim zespołom klubowym, bo nie piłkarzom, gdyż w czołowych klubach krajowych jest wielu obcokrajowców, polecam intensywne treningi z naukę techniki oraz wyrwania się z półamatorstwa na szczebel profesjonalizmu. Paru naszym krajowym piłkarzom udało się zaaklimatyzować w niezłych Europejskich klubach.
Jeśli idzie o kraśnicką piłkę nożną nie będą się wypowiadał, gdyż w tej sprawie nie zmieniłem zdania, a sytuacja jest nienajlepsza. A dawanie kroplówki poprzez dotacje miejskie, tylko utrzymuje niewydolny organizm przy życiu. Niestety, nie zadziałał żadna terapia by taki stan zmienić. Jedynie jest to pocieszające, że najprawdopodobniej zostanie zbudowany pawilon sportowy i jakaś tam modernizacja obiektów sportowych.

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s