Czy Polskie media są Polskimi ?

Projekt ustawy dotyczącej „repolonizacji” mediów ma być gotowy w połowie 2016 roku. Wiadomo, że Prawo i Sprawiedliwość chce zaproponować zmianę przepisów antymonopolowych: chodzi o to, by jeden podmiot nie koncentrował w swoim ręku nadmiernej części rynku. Niestety poprzednia władza jak zresztą w większości przypadków nie zadbała o narodowe interesy. Rynek prasowy został zmonopolizowany przez kilka koncernów z zachodnim kapitałem. Portal money.pl sprawdził, w czyich rękach są ogólnopolskie dzienniki, prasa lokalna i tygodniki. Rynek gazet codziennych w Polsce, według danych Polskiej Izby Wydawców Prasy, zdominowany jest przez międzynarodowe firmy niemieckie i koncern Agora SA. Niemieckie koncerny mają ogromny udział w rynku medialnym w Polsce i ogromny wpływ na polską opinię publiczną. Wiele gazet, w tym niemal cała prasa regionalna, należy do właścicieli za Odry. W Polsce doszło do sytuacji niespotykane w żadnym kraju europejskim. Monopol informacyjny gazet w regionach, a także bardzo duża koncentracja o lewicowej ideologii w mediach komercyjnych, także wydawcę Agory preferuje dalece odbiegające narodowo – chrześcijańskie postawy i choćby portal Onet.pl, przeszedł na niemiecką własność, to tak naprawdę pokazuje jaki jest rynek medialny, który nie troszczy się o suwerenność kraju. W kraju działają cztery potężne koncerny niemieckie. Bardzo wielu Polaków zaglądając do czasopism nie wie już, czy ma do czynienia z puntem widzenia Berlina, czy Warszawy. Głównym graczem wśród wydawców prasy lokalnej jest koncern Polska Press. Wydaje 18 dzienników lokalnych w piętnastu województwach. Osiem z nich wychodzi pod wspólną marką „Polska”. Ponadto koncern wydaje ponad setkę tygodników lokalnych. Łączna sprzedaż tych wszystkich tytułów to blisko milion egzemplarzy. Polska Press należy do niemieckiej grupy medialnej Verlagsgruppe Passau.

Można zadań retoryczne pytanie, komu sprzyjają Niemieckie media i ,, Polska” Agora, czy nie czasem tym co na wszystko się zgadzali i dobrą kasę zarobić dali. A gdzie niezależność i rzetelność dziennikarska ? Więc , czy może być to dziwne, że opozycja na czele z PO, Nowoczesną i PSL nie była pozytywnie ustosunkowana do uchwały o suwerenności kraju, podjętej przez sejm RP. Dzisiaj większość artykułów napisanych o jakiś tam zagrożeniach z demokracją w Polsce, wychodzi od krajowych dziennikarzy, lub piszących pod kryptonimem, bo tak sobie życzy właściciel. Niemieckie media od momentu objęcia władzy przez PiS i prezydenta Andrzeja Dudę jak i ten krajowy Agora, od razu i to w każdej sprawie stawały się silną opozycją w stosunku do rządu Prawa i Sprawiedliwości. Renomowany dziennik „Die Welt” kilka dni temu w jednym z komentarzy już w tytule sugerował, że Polska nie trzyma się demokratycznych standardów prawa. Cały czas czytając niemieckie komentarze na temat Polski, odnosi się wrażenie, że wszystkie tutejsze media jakby działały na jakieś odgórne zlecenie, aby polski rząd pokazywać jedynie w złym świetle. W kwestii konfliktu o Trybunał Konstytucyjny niewiele miejsca poświęcono wizycie w naszym kraju brukselskich urzędników, ani nie odnotowano zbyt dokładnie rozmów, jakie odbyły się na szczeblu polski rząd – KE. Wszystkie tutejsze gazety uwiarygodniają swoje opinie wykorzystując wypowiedzi tych polskich polityków lub tak zwanych elit, którzy są przeciwni obecnej władzy
Gołym okiem widać, że w Polsce jedyną miarodajną informacją jest to co naprawdę jest w Polskich narodowych rękach. Wreszcie telewizja publiczna stała się forum informacyjnym, jak niezależne portale, czy media katolickie, które tak były deprawowane przez rządy PO-PSL. Nikt nie ma wątpliwości że Niemiecki właściciel nie pozwoli, aby w prasie wydawanej w Polsce pojawiały się teksty niezgodne z linią polityczną Berlina. Na ironię zakrawa fakt, że w Niemczech obowiązuje prawo zakazujące sprzedaży niemieckich mediów w obce ręce. Właśnie po to, aby niemiecki odbiorca nie padł ofiarą propagandy obcej racji stanu.

– Popularne media w Polsce są ze sobą powiązane dzięki osobom wywodzącym się głównie z lewicy.. Oto przegląd istotnych informacji na temat osób odpowiedzialnych za nie.
TVN – stacja telewizyjna utworzona i sponsorowana przez władzę PRL w celach propagandowych. Pierwszym prezesem oraz właścicielem był Mariusz Walter, członek PZPR, dziennikarz TVP w czasach PRL, rekomendowany przez Jerzego Urbana do zespołu propagandowego PRL. Obecnie stanowisko prezesa obejmuje syn. Mariusz Walter jest współwłaścicielem holdingu ITI, jeden z najbogatszych Polaków.
Polsat – ogólnopolska telewizja komercyjna, właściciel Zygmunt Solorz-Żak (pseudonim Zeg). Były agent SB. Współpracował z Departamentem I MSW PRL, jeden z najbogatszych Polaków.
KRRiTV – Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Część uprawnień: powoływanie rad nadzorczych TVP, publicznej radiofonii – Polskie Radio S.A oraz 17 spółek regionalnych, udzielanie koncesji na nadawanie sygnału telewizyjnego i radiowego. Członkowie: Jan Dworak (były członek PO, zasiadał przy obradach Okrągłego Stołu, na członka KRRiTV powołany przez Bronisława Komorowskiego, były poseł), Witold Graboś (były członek PZPR, SLD, były senator), Sławomir Rogowski (rekomendowany przez klub poselski Lewica), Krzysztof Luft (rzecznik prasowy rządu Jerzego Buzka, były członek PO, rekomendowany przez Bronisława Komorowskiego) i Stefan Pastuszka (senator, członek PSL, rekomendowany przez PO).
Superstacja – stacja telewizyjna, informacyjno-rozrywkowa. Jej 100% udziałów należy do spółki Ster, której właścicielem jest Zygmunt Solorz-Żak.
TV4 – stacja telewizyjna, należąca do holdingu Polskie Media, większość udziałów należy do telewizji Polsat i w mniejszej części TVN. Dyrektorem programowym jest Adam Stefianik, łączący tą funkcję z prezesurą Superstacji.
Źródło; wolnemedia.pl

Marzy mi się, proszę Państwa, aby Polacy wreszcie przejrzeli na oczy. Niech zobaczą kto im wciska propagandę medialną, kto zarabia na,, Polskich” bankach i niech zaczną wyciągać wnioski. Dobra zmiana która nastąpiła, daje szansę by Polska była Polską. Trzeba odbudowywać to co lewicowo-liberalne rządy mówiąc krótko schszaniły. Na polskim rynku szykuje się nowa bankowa fuzja. Tym razem skarb państwa nie będzie sprzedającym, a kupującym. Należący do PZU Alior ogłosił dziś, że kupi większość banku BPH. Ministerstwo Skarbu twierdzi, że to dopiero początek repolonizacji polskich banków – informują „Wiadomości” TVP1. W latach 2008 – 2015 działające na terytorium naszego kraju banki wygenerowały łącznie ponad 106 mld zł zysku netto. Żadna inna gałąź polskiej gospodarki nie miała tak gigantycznych zysków w ciągu ostatnich lat jak sektor bankowy właśnie. Należy także podkreślić, że ponad 60 proc. działających w Polsce banków (w tym większość z czołowej 20-tki największych banków) jest kontrolowana przez zagraniczny kapitał. Głównym efektem takiego statusu własnościowego jest fakt, że co roku gigantyczne pieniądze opuszczają nasz kraj w postaci dywidend, różnego rodzaju opłat licencyjnych czy kosztów obsługi „pożyczek”, które banki-matki nakazują zaciągać swoim bankom-córkom z krajów neo-kolonialnych. Taki transfer pieniędzy powoduje, że Polsce znacznie trudniej dogonić pod względem kapitałowym rozwinięte kraje Europy Zachodniej. O konsekwencjach przewagi kapitału zagranicznego nad krajowym dobrze pisze Marcin Malinowski na łamach NowyObywatel.pl

Czy zwolennik PO i Nowoczesnej jest odporny na argumenty i dalej ślepo będzie brnął w zaparte ? A argumenty są jednoznaczne, tylko trzeba wysilić myślenie i odrzucić retorykę tych antypolskich mediów, które celowo zmieniają prawdziwy obraz kraju. Te środowiska chcą byśmy byli narodem o drugorzędnym znaczeniu i zatracili narodowe wartości. Czas przejrzeć na oczy i przestać kupować i oglądać to co nie jest dla dobra ojczyzny, a w interesie korporacji i oligarchii za która stoi zagraniczny kapitał. Jeśli oglądasz staje telewizyjne jak TVN, Polsat, czy kupujesz bez wartości gazety koncernów zachodnich , wspomagasz ten kapitał i drenujesz go do innych krajów, kosztem krajowego.

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s