Czy to już kampania wyborcza Panów Czrewa i Janczarka ?

Szukanie swojej kariery i drogi politycznej przez Panów Jarosława Czerwa i Piotra Janczarka rozpoczęło się z chwilą przegranych wyborów na urząd burmistrza Kraśnika, a dopełnieniem goryczy porażki były przegrane wybory parlamentarne przez PO-PSL. Obecnie obydwaj politycy doskonale wiedzą, że nie po drodze jest im z poprzednim układem rządzącym w kraju. Dzisiaj trwa, przez ich, proces wyczekiwania gdzie się ulokować, jak się rozwinie scena polityczna w kraju i na lokalnym rynku. Platforma Obywatelska w Kraśnicku próbuje przetrwać jak i paru jej działaczy, więc będzie walka o wpływy oraz kariery polityczne, raczej będą to znane stare twarze. Czy w takiej sytuacji będą promować przegranego Czerwa ? Natomiast w PSL radny Janczarek, który jest rządny władzy, nie może znaleźć sobie miejsca w tej partii, gdyż tu niepodzielnie rządzi ekipa starosty Maja, którego nie chciał słuchać. Ponadto prysł mit wybitnego fachowca od pozyskiwania unijnych funduszy i raczej w jednostkach samorządowych trudno mu będzie znaleźć odpowiednie do jego aspiracji stanowisko. Czy ktoś będzie chciał schować pod skrzydła kukułcze jajo ?

Z powyższego jasno wynika, że obydwaj Panowie chcą jakość przetrwać do następnych wyborów, dlatego aby nie pójść w niepamięć będą próbowali jakimiś akcjami się pokazywać. Otwarcie biura radnych to dobra rzecz, tylko w tym przypadku populistyczne hasło. Aktywność na sesjach Radnego Janczarka jest żadna, jeżeli w ogóle jest, to usilnie zajmuje się tabletem, a nie co jest przedmiotem dyskusji. Jeśli idzie o radnego Czerwa jest zdecydowanie lepiej z jego aktywnością i frekwencją, co nie znaczy, że należycie się angażuje. Na ostatniej sesji rady powiatu nie było radnego J Czerwa, a radny P Janczarek na początku sesji podpisał listę i po 20 minutach znikł i już go nie było. To są fakty, nie ocena.

Ciekawe w jaki sposób będą uwagi wyborców przelewać w czyny i na ile poprawią swoją frekwencję i zaangażowanie na sesjach Rady Powiatu. Będę to obserwował. Jak czytam na Kraśnik. naszemiasto.pl – Obaj posiadamy niezbędną wiedzę i doświadczenie w tych dziedzinach. I chcemy, jako radni powiatowi, tą wiedzą i doświadczeniem służyć mieszkańcom – poinformowali w przesłanym do nas komunikacie Jarosław Czerw i Piotr Janczarek. Od tamtego czasu przynależność polityczna Piotra Janczarka nie zmieniła się. Z kolei Jarosław Czerw od dwóch lat nie jest członkiem Platformy Obywatelskiej. Na co dzień pełni bowiem funkcję sekretarza gminy Gościeradów i zgodnie z ustawą o pracownikach samorządowych nie może tworzyć partii politycznych ani do nich przynależeć. Źródło Kraśnik. naszemiasto.pl

Być może jest to moje tylko sugestywna opinia, niemniej tych Panów troszeczkę poznałem, więc stwierdzam, że żaden nie nadaje się na burmistrza. Kraśnik potrzebuje burmistrza gospodarza miasta, człowiek kreatywnego, a nie politycznych karierowiczów. To samo dotyczy się i mojej opcji politycznej. Ci Panowie nie mają charyzmy rządzenia, mimo że Czerw ma wiedzę samorządową, natomiast Janczarek bardzo niewielką, a za pomocą klipów internetowych nie da się gospodarzyć miastem. Tu potrzebna jest wiedza i praktyka oraz zespół ludzi wiedzących co należy robić by miasto się rozwijało. Czy rolnik który nie uprawiał ziemi, nie zajmował się uprawą, będzie dobrym gospodarzem swojego gospodarstwa ? Mimo tych wszystkich zastrzeżeń niech ta inicjatywa się rozwija, oby tylko szybko nie wygasła, gdyż prezentowany ,,zapał” na sesjach może powalić z nóg. Będzie pod koniec czerwca sesja absolutoryjna to zobaczymy jak podejdą do sprawy obydwaj radni i jakie będą ich uwagi do działalności starosty i Zarządu Powiatu. Tu nie trzeba deklaracji, lecz działań.

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s