Pytania do Prezesa Zarządu PBF Kraśnik?

Kraśnik 2016- 05 -16
Bijak Roman
Radny Rady Powiatu w Kraśniku
Posiadacz akcji FŁT Kraśnik
23-204 Kraśnik
ul. Pogodna4/10

Prezes Zarządu PBF Kraśnik
Grzegorz Jasiński
23 -210 Kraśnik ul. Fabryczna 6

Prawo dostępu do informacji publicznej, uznawane jest za jedno z podstawowych uprawnień otwierających każdemu możliwość partycypowania w życiu publicznym. Zgodnie z art. 61 Konstytucji: „obywatel ma prawo do uzyskiwania informacji o działalności organów władzy publicznej oraz osób pełniących funkcje publiczne. W art. 2 u.d.i.p. zawarta jest zasada, z której wynika, że prawo do informacji publicznej przysługuje każdemu. Działając na podstawie ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej, oraz posiadacz akcji zakładu i radny Rady Powiatu w Kraśniku, po raz kolejny zadaję pytania.
Szanowny Panie Prezesie, pozwalam sobie jeszcze raz napisać do Pana w sprawie FŁT Kraśnik i zadać zasadnicze pytanie które nurtuje wielu kraśniczan, za ile ten zakład został sprzedany przez ARP i jaka była jego wycena księgowa i rynkowa. Obowiązek nie ujawniania informacji obowiązujący przez 3 lata właśnie się kończy 20 maja 2016 roku. Nie rozumiem tu jednej rzeczy, od kiedy dane o średniej płacy w zakładzie czy wynik finansowy za dany rok, są informacją niejawną ? Truizmem jest uciekanie od odpowiedzi na zadawane pytania, które gdzieś tam krążą, a ja staram się dowiedzieć drogą oficjalną. Mam nadzieje, że to pismo nie zostanie zmarginalizowane jak poprzednie. Dlatego ponawiam n/w pytania;
1. Za jaka cenę został sprzedany zakład oraz jaka była jego wycena.
2. Jaki były nakłady finansowe na inwestycje w okresie 3 lat od podpisania umowy sprzedaży. Jakich dokonano inwestycji w przeciągu prawie trzech lat działalności i co jest przewidywane w najbliższym okresie. ( w rozbiciu na kwoty oraz rzeczowo )
3. Czy zakład poza kredytem obrotowym ma jakieś zadłużenie w bankach wynikające ze spłaty opcji walutowych na które w pewnym okresie zaciągano kredyty oraz pożyczki. Jeśli tak, to w jakiej wysokości i kiedy zakończy się ich spłata.
4. Wynik finansowy FŁT Kraśnik za 2015 rok, czyli jego roczne sprawozdanie finansowe zostało zbadane przez niezależnego biegłego rewidenta, który wydał o nim opinię. Z informacji od pracowników wynika, że ten zysk jest na poziomie 8 mln zł i z tego tytułu pracownicy zakładu otrzymają nagrodę finansową. Z powyższego wynika, że powinna być do podziału dywidenda dla posiadacza akcji. Pytam, ile Zarząd Spółki zaproponuje walnemu zebraniu dywidendę za jedną akcję i kiedy by ona została wypłacona.
5. Czy w umowie zbycia akcji przez Agencję Rozwoju Przemysłu SA znalazły się zapisy dotyczące utrzymania albo zwiększenia produkcji przez Fabrykę Łożysk Tocznych w Kraśniku?
6. Czy FŁT Kraśnik wystąpiło do Ministra Gospodarki w sprawie ujęcia zakładu do specjalnej strefy ekonomicznej. Jeśli tak, to na jakim etapie jest proces włączenia FŁT do SSE.

Z poważaniem
Roman Bijak

Mimo, że pismo zostało wysłane 18 maja 2016 r. więc minął miesiąc, Prezes na chwilę obecną nie udzielił odpowiedzi. Trudno coś prorokować, ale wygląda na to że najlepiej na trudne pytania nie odpowiadać. Należałoby się zapytać, co z dostępem do informacji publicznej które ma prawo obywatel tego kraju ?

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s