Wstyd ! czyli bunt tłustych wieprzy.

Autor; Cezary Krysztopa

Wstyd! – krzyczą do nas przeróżne upadłe medialne „ałtorytety”. Wstyd! Zagranico się z nas śmiejo! Szczyt NATO nieudany. Demokracja zagrożona! Dostrzeżcie to i oddajcie nam władzę. Zobaczcie, taka Komisja wam to tłumaczy, inna Komisja wam to tłumaczy, zagraniczne media cytujące naszych dziennikarzy wam to tłumaczą, nawet Obama coś tam bąknął, a wy co? Chcecie się sami rządzić? Wybierać kogo chcecie? Przecież się na tym nie znacie, wszystko zepsujecie!
Kiedy widzę ten „bunt” oligarchów przyzwyczajonych do sprawowania różnych rodzajów władzy, nie mogę oprzeć się analogii z „Folwarkiem Zwierzęcym” George’a Orwell’a, w którym świnie uważały, że „wszystkie zwierzęta są równe” ale „niektóre równiejsze”. W tytule napisałem wprawdzie o „tłustych wieprzach”. Natomiast są to wieprze w większości wysportowane, odnowione w salonach odnowy biologicznej, odchudzone, wytrenowane, wymasowane, wypudrowane i głęboko z tego powodu przekonane o swojej wyższości nad „ciemnym ludem”. Tłuste są zaś metaforycznie, jako przekarmione fruktami budowanego od ćwierćwiecza resortowo-klientystycznego systemu we wszystkich jego aspektach.

Ćwierć wieku gromadzenia zapasów tłuszczu ma swoje plusy i minusy. Teoretycznie mają wszystko, pieniądze, największe media, kontakty zagranicą… i jednocześnie są bezbronni, ponieważ dziesięciolecia słodkiego lenistwa i łatwych sukcesów odzwyczaiły ich od prawdziwej aktywności. Stają wprawdzie z dostojeństwem całej swojej nadwagi na czele umiarkowanej liczebności pochodów pomniejszych beneficjentów słusznie minionych systemów, frustratów i co słabszych umysłowo wykształciuchów, ale ich zawołania bojowe brzmią nieszczerze, ich pieśni brzmią śmiesznie, a ich performanse rodem z klimatyzowanych sal konferencyjnych warszawskich biurowców, wywołują swoją sztucznością, uśmiech politowania.

To co ciągle mają to moc psucia. Mogą rozsiać trochę plotek zagranicą, które później powtórzą w Polsce jako opinie „zagranicy”. Mogą poprosić swoich kolegów oligarchów zagranicą, żeby z wysokości różnych komisji pogrozili nam palcem. Mogą wykorzystać swoje medialne pięć sekund podczas szczytu NATO żeby odrobinę umniejszyć pozycję Polski podczas negocjacji, mogą też korzystać z pieniędzy niezadowolonych zagranicznych oligarchów, którym nie podoba się, że nie będą już mogli za zupełną darmochę doić Polaków w tę i we w tę. To jeszcze mogą.
To czego nie mogą, to wpływać na Polaków przy pomocy pedagogiki wstydu, którą pasali nas po 1989 roku. Gadanie o tym, że „zagranico się z nas smiejo” już nie działa. To już nie przejdzie. Polacy się na to uodpornili. Wieprze mogą sobie kwiczeć o wstydzie do woli. I jeżeli to wszystko co im zostało to już po nich. A my? My oczywiście popełnimy swoje błędy, nikt nie jest doskonały, ale póki co mamy prawo cieszyć się z będącego ogromnym sukcesem szczytu NATO.

Źródło; Tygodnik Solidarność

– Także dla amerykańskie Washington Post, ważniejsze niż ustalenia samego szczytu, okazała się krytyka polskie rządu i Wiadomości TVP. Gazeta w swojej internetowej wersji zarzuca nam manipulacje sama podając nieprawdę. Wbrew temu co pisze autor Michael Birnbaum, Barack Obama w żadnym fragmencie swojego wystąpienia nie zbeształ polskie demokracji. Nieprawdziwe są też informacje, że władze TVP wybiera minister finansów, a jej prezes jest członkiem PiS, Szefową Birnbauma jest Anne Applebaum, prywatnie żona Radosława Sikorskiego, którego „aksamitną politykę” wobec Rosji przypomniały wczorajsze Wiadomości. – słyszymy w materiale Wiadomości TVP na temat manipulacji przekazem medialnym ze szczytu NATO

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s