Pod rozwagę !

Zanim Nowoczesna zacznie szukać drzazgi w czyimś oku, niech poszuka belki w swoim. Kim są posłowie tej partii i jakie prezentują morale ? Petru ekonomista ? Czy Kopacz ma amnezję ? Otóż PO za poprzedniej kadencji ulokowali w spółkach i agencjach Skarbu Państwa tysiące swoich znajomych czy członków rodzin! Dzisiaj ulokowali się w prywatnych firmach czy instytucjach podległych sejmikom wojewódzkim. Przykład Warszawy.
Kiedy PO przejmowała władzę WIG20 miał 3500 pkt. Kiedy oddawała spadł do 1970 pkt. To tyle w temacie „odpływu kapitału” Członkowie Platformy Obywatelskiej twierdzą, że od czasu, gdy przegrali wybory z warszawskiej giełdy odpływa kapitał. Istotnie – odpływa (-210 pkt.), ale spekulacyjny, wystraszony opowieściami o Kaczyńskim. Jeśli ekipa PO tak bardzo chce porównywać wykresy giełdowe, to warto zauważyć, że w listopadzie 2007 r., kiedy Tusk przejmował władzę w Polsce, indeks WIG20 był na poziomie 3500 pkt. Do czasu, gdy Kopacz ją oddała w listopadzie 2015 r., osunął się do zaledwie 1970 pkt. (spadek o -1530 pkt.). To tyle w temacie „odpływu kapitału”.

Prawu i Sprawiedliwości nie zaszkodzą przeboje z Trybunałem Konstytucyjnym, ustawą o prokuraturze czy inne Komisje Weneckie. PiS-owi zaszkodzi chamski nepotyzm i kumoterstwo, czyli to, na co przyzwolenia wśród społeczeństwa nigdy nie będzie. W tym wszystkim dziwi jednak zachowanie poprzedniej ekipy rządowej, która wytykając „misiewiczostwo” zapomniała, że po spółkach i agencjach Skarbu Państwa sama rozlokowała tysiące swoich działaczy i członków rodzin. Amnezja czy hipokryzja. Skuteczna kampania pt. Bartłomiej Misiewicz przykryła sprawę afery reprywatyzacyjnej w Warszawie, ponieważ w głównych wydaniach programów informacyjnych ten temat był podgrzewany. Temat jest niesymetryczny w stosunku do nieprawidłowości związanych z Hanną Gronkiewicz-Waltz.
“Dopiero rozpoczyna się wyjaśnianie przejęcia działki w centrum stolicy wartej 160 mln zł, a tu kolejna, szokująca odsłona afery reprywatyzacyjnej w Warszawie! Okazuje się, że rodzice Jakuba Rudnickiego, byłego wicedyrektora w biurze gospodarki nieruchomościami w Ratuszu, a później on sam, przejęli w kontrowersyjny sposób kamienicę na warszawskim Mokotowie. Co ciekawe, zanim odszedł z urzędu, przez prawie pięć lat nadzorował zwroty majątków odebranych na mocy dekretu Bieruta. Sprawę wyjaśniają CBA i wrocławska prokuratura”.
http://se.pl/wiadomosci/polityka

Jeśli wierzyć oficjalnym statystykom zadłużenie naszego kraju w końcu zaczęło spadać. Po kilku miesiącach wzrostów spowodowanych wysokimi kursami walut zagranicznych oraz rolowaniem długów poprzedniej ekipy, w lipcu odnotowano spadek sumy zobowiązań aż o -9,6 mld zł. Co więcej – deficyt budżetowy po sierpniu jest najniższy od 7 lat, a dane o produkcji przemysłowej i sprzedaży detalicznej są rewelacyjne (odpowiednio: +7,5% i 5,6%). Czy zagraniczni inwestorzy i agencje ratingowe będą się musiały przeprosić z Polską?
Elżbieta Bieńkowska spotykała się z lobbystami reprezentującymi interesy działających w naszym kraju zagranicznych sieci handlowych, które chciały uwalenia projektu podatku od sieci handlowych w Polsce. Niedługo później Komisja Europejska wydała decyzję nakazująca wstrzymanie działania tego podatku. Jak widać – interesy zagranicznych sieci handlowych są dla eurokratów priorytetowe.
Źródło: Niewygodne.info.pl

Dawid Jackiewicz został odwołany, bo wywiązał się z zadania. My wygaszamy Ministerstwo Skarbu Państwa, likwidujemy je. Ja podjęłam tę decyzję, żeby ten proces przyspieszyć, bo narosło zbyt wiele informacji, które budziły nasze zastrzeżenia. Nie chcę ferować wyroków. Raport jest przygotowywany przez ministra Kowalczyka, z drugiej strony sprawdza to CBA. Czas złotych chłopców w spółkach skarbu państwa, jak to było za czasów koalicji PO-PSL, się skończył. Jeżeli zobowiązałam się, że będziemy rządzić inaczej, to tak właśnie będzie – Beata Szydło cytat za: 300polityka.pl
Według profesora Witolda Modzelewskiego patologiczny związek ośrodków władzy i biznesu jest dostrzegany w całej Europe, nie tylko w Polsce, ale w Polsce zaczął szczególnie narastać w ciągu ostatnich 8 lat. Zdaniem Modzelewskiego „od nowej ekipy rządzącej wszyscy oczekiwali naprawy sytuacji”. – Nawet były jakieś sygnały na wiosnę tego roku, ale później się okazało, że sprawę wyciszono. W tym kształcie, w jakim teraz Ministerstwo Skarbu Państwa jest obecnie, to jest absolutnie nie do naprawy i trzeba to zamknąć, posprzątać i stworzyć nowy, nieuwikłany w stare interesy organ nadzorczy – zaznaczył Modzelewski. Firmy doradcze i consultingowe zarabiają na umowach ze spółkami Skarbu Państwa kwoty, których prywatne firmy nigdy by za podobne usługi nie zapłaciły – powiedział w rozmowie z portalem tvp.info prof. Witold Modzelewski, specjalista ds. prawa podatkowego. Ocenił, że firmy, które świadczą te usługi, nie są transparentne i nie ma żadnej gwarancji, że nie sprzedają informacji konkurencji.

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s