Czas rozumnego myślenia !

W sobotę ulicami Warszawy przeszedł marsz KOD „Jedna Polska – dość podziałów”. To pierwsze wydarzenie Komitetu Obrony Demokracji po wakacjach. Jak powiedział Kijewski – Ale frekwencja to będzie dla nas sygnał, co dalej. Jeżeli przyjdzie bardzo dużo ludzi, to znaczy, że udało się rozruszać społeczeństwo, przekonać do naszych idei. Jeśli przyjdzie mniej, to znak, że musimy zintensyfikować nasze działania w terenie, nasze akcje informacyjne. Chyba się Kijewski mocno zawiódł gdyż nie było tłumów, co znaczy, iż społeczeństwo ma dość tych wygłupów i zaczyna doceniać to co dzieje się w gospodarce i polityce społecznej. Krytyka dla krytyki, z powodu utraty stanowisk działaczy powiązanych z poprzednią władzą, zaczyna się wyczerpywać. A tam gdzie to środowisko rządzi, jakieś wybuchają afery, jak w Warszawie z reprywatyzacją.

KOD to w istocie organizacja, która Demokrację próbuje zabić za wszelką cenę! Pełno w niej ludzi nienawidzących swoich oponentów politycznych, przemawiających pychą i pogardą!!! Gdyby naprawdę bronili demokracji, to ich promotorami by nie była ,, GW” i Michnik, jak całe to skupisko poprzedniej władzy PO-PSL i uczeń Balcerowicza – Petru. Czy dla nich ważna jedna Polska i zatarcie podziałów ? Dla nich jest istotne by liczyło się ich zdanie i oni rządzi krajem, mają z tego tytułu ogromne pożywki, a nie kraj i społeczeństwo.
Nie o spokój tu jednak chodzi lecz o wojnę. Zadaniem KOD-u jest czynienie zamętu po utracie władzy elit postkomunistycznych, robienie wrażenia chaosu prawnego oraz podważanie obecnej władzy do dokonywanych zmian czyli jej sprawowania! Moim zdaniem skończą podobnie jak ten z Biłgoraja, na śmietniku historii!!!

Radykalizacja konfliktu w Polsce przez to środowisko jest na rękę lewactwu Unijnemu, które nie może znieść Polski chrześcijańskiej. KOD wydaje się dziś być mocno oślepiony spuścizną III RP i bezkrytycznym przyjmowaniem idei liberalnej, nacechowanej na beztroskie życie człowieka. Poprawność polityczna do wielu zagadnień, jak choćby odrzucenie patriotyzmu gospodarczego, czy prymatu człowieka nad pracą, powoduje iż to środowiska tak się zachowuje. Druga strona, czyli prawica, nie może sobie pozwolić na to samo, która broni zasad moralnych w życiu politycznym, pewnych wartości gospodarczych, jak i pluralizmu w przestrzeni publicznej. Nie może być jak w Faktach TVN z których widz nie dowie się prawdy o Kijewskim, Petru czy Schetynie. Ta stacja i inne słusznego nurtu nic nie mają z transparentnym przekazem medialnym.

Jak mówi lider DOD-u ,,Będziemy również bardzo zachęcać wszystkich ludzi, wszystkich Polaków, również naszych członków, żeby wstępowali do partii i z tych partii startowali na listach wyborczych. Bylibyśmy dumni gdyby w wielu partiach na listach byli ludzie, którzy w swoich życiorysach będą pisali, że są – czy byli – działaczami KOD” Czy mówienie, iż stowarzyszenie jest apolityczne w świetle tej wypowiedzi, jest zasadne ? Wracając do marszu, jak powiedziała Dr Fedyszak-Radziejowska o marszu KOD: „Hasło „jedna Polska bez podziałów” przypomina „jedną Rosję bez podziałów”. Nie wiem jak można manifestować pod takimi hasłami.

Jak napisał Robert Tomkowicz w wPolityce.pl. cytuję fragment – Czy można pojednać osoby dla których rodzina i prawo dziecka do opieki ojca i matki jest wartością pryncypialną z osobami które dla swojej przyjemności gotowe są deprawować dzieci w związkach homoseksualnych? Czy mogą w końcu pojednać się osoby które bronią życia nienarodzonych z osobami które dla swojej wygody są gotowe zadać śmierć tym istotom? Nie da się pojednać anioła z diabłem.

Podsumowaniem tego niech będzie ta wypowiedź; Nie ma kraju bez podziałów, rządzi większość, a reszta się buntuje i organizuje w opozycję. I bardzo dobrze, bez opozycji byłoby tak jak w PRL-u albo w Rosji Putina. Zwłaszcza w Korei Północnej. Tam nie ma podziałów, tam tysiące rąk, miliony rąk na komendę podnoszą się geście uwielbienia dla dyktatora. Autor – Krystyna Grzybowska. Publikuje w tygodniku „wSieci”

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s