Na złodzieju czapka gore !

– To co robi obecna opozycja jak się zachowuje, tym wzbudza coraz większe podejrzenie iż mają nieczyste ręce gdy sprawowali władzę w POlsce. Podczas konwencji PO, szef tej partii Grzegorz Schetyna zapowiedział o przyszłej likwidacji CBA oraz histeryczne słowa prezydent Warszawy świadczą o tym, że Platforma Obywatelska jak ognia boi się służb, które przez lata były głuche na grzechy PO, a dziś badają siatkę powiązań polityków poprzedniej koalicji. Ujawnione patologie w „zbrojeniówce”: gigantyczne kontrakty dla Hypkiego i gen. Bronowicza. I strumień pieniędzy dla ludzi PO… Skończył się czas beztroski i bezkarności. Nadchodzi czas rozliczeń. Żadna instytucja i osoba nie pozostaną poza prawem. Uczciwi nie muszą się przejmować. Czy to jednoznaczny sygnał w stronę kapusi, ubeków i aferzystów, iż żadne CBA czy IPN-y nie powinny im życia uprzykrzać? A może to spełnianie zobowiązań wobec swojego „żelaznego elektoratu”? Wszak TW Bolek może być z tych zapowiedzi zadowolony. Który był na konwencji.

– Z ujawnionych wczoraj maili sędziów TK jednoznacznie wynika, że jeszcze przed wprowadzeniem przez PO poprawki umożliwiającej dokonanie skoku na Trybunał, sędziowie zdawali sobie doskonale sprawę z tego, że jest ona niekonstytucyjna. Co więcej – obawiali się, że ówczesna opozycja to wykorzysta w toku kampanii wyborczej i sugerowali podjęcie u premier Kopacz i prezydenta Komorowskiego „akcji wyjaśniającej”. Czy tak powinna wyglądać „niezawisłość”?! Później dziwimy się dlaczego tak postępuje TK. Jasno widać, że tu nie chodzi o bezstronne orzekanie, tylko by wytworzyć atmosferą zagrożenia i dać paliwo do zamętu w kraju przez dawny układ polityczny.

– Dlaczego środowisko „Wyborczej” tak bardzo szanowało poprzednią ekipę rządową, a obecnej wręcz nienawidzi? Poza oczywistymi kwestiami światopoglądowymi, istotne mogą się okazać także kwestie finansowe. W czasach rządów PO-PSL podpisywane były bowiem umowy, zgodnie z którymi Agora dostawała niemal 120 tys. zł za opublikowanie na łamach „Wyborczej” tekstu zleconego przez ministerstwo. Po zmianie władzy strumyczek z kasą zaczął usychać, co – jak podejrzewam – wpłynęło na obecną skalę histerii i wycia środowiska „GW”. Dominika Wielowieyska, jedna z czołowych publicystek „Gazety Wyborczej”, poskarżyła się na twitterze, że PiS ogranicza im zlecenia na publikowanie rządowych komunikatów oraz reklam spółek Skarbu Państwa. Innymi słowy – odcinane jest całkiem spore źródło gotówki dla Agory, z którego Adam Michnik i jego koledzy czerpali pełnymi garściami przez ponad ćwierć wieku. To się nazywa „DOBRA ZMIANA”! 🙂 Spółka „Agora”, wydawca m.in. „Gazety Wyborczej”, ma kłopoty. Z ich powodu, do końca roku, planuje zwolnić do 135 pracowników etatowych. W połowie października zakończy też wydawanie bezpłatnego dziennika „Metrocafe.pl

– Za rządów poprzedniej ekipy państwowe przedsiębiorstwa charakteryzowały się wysokim stopniem „uspółkowienia”. Do byle projektu powoływano specjalną spółkę z prezesem, zarządem i radą nadzorczą. Stanowisk i stołków do obsadzenia było co nie miara. Kontrolowana przez Skarb Państwa Energa dorobiła się np. aż 44 spółek-córek i podmiotów zależnych. Obecnie podjęto decyzja o redukcji ich liczby do zaledwie 13, co w skali roku ma przynieść 40 mln zł oszczędności. Można? Można i trzeba!

– Przypomnijmy – Bank Światowy i EBOiR pożyczyły właścicielowi Lidla blisko miliard dolarów na ekspansję w Europie środkowo-wschodniej. Efekt był taki, że niemieckie sklepy zdominowały polski krajobraz i wykosiły sporą cześć lokalnej konkurencji. Ale to nie koniec kontrowersji – dzięki stosowaniu różnych form tzw. „optymalizacji” największe sieci handlowe często unikają płacenia w naszym kraju podatku dochodowego CIT.

-Eurokraci chcą debatować o sytuacji kobiet w Polsce? Temat dyskryminacji kobiet w Polsce jest obecnie bardzo żywy, z racji projektu zakazującego aborcję. Natomiast rzeczywiście jeśli weźmie się pod uwagę różne dziedziny życia, to w Polsce kobiety naprawdę mają dobrze. O czyim życiu chcą decydować ubrane na czarno kobiety? Chyba nie dziecka ! To że mężczyzna jest postrzegany jako żywiciel rodziny, a kobieta jako żona i matka, tak powinna wyglądać modelowa rodzina. Tylko feministkom to przeszkadza, ale teoretycznie w ogóle większość osób się z nim nie zgadza. Parlament Europejski chce debatować o sytuacji kobiet w Polsce. W domyśle chodzi o ustawę, której nie ma i kwestię, w której instytucje unijne nie mają nic do powiedzenia. Ale niech debatują – Będzie śmiech! Projekt inicjatywy „Stop aborcji” uświadamia kobietom czym jest odpowiedzialne rodzicielstwo. Ustawy, która opowiada się za życiem, za zdrowiem, a nie tylko przyjemnością seksualną. Za tym, aby kobieta w sposób godny i świadomy z miłością kochała swoje potomstwo.

Źródło; niewygodne.info, niezależna.pl

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s