Wnioski do budżetu na 2017 rok.

Burmistrz Miasta Kraśnik
Mirosław Włodarczyk

Dotyczy; wniosków do budżetu miasta Kraśnik na 2017 r.

W związku z tworzonym budżetem Miasta Kraśnik na 2017 rok, zwracam się z uprzejmą prośbą o uwzględnienie następujących inwestycji;
1. Budowa parking na ul. Szpitalnej, po strony szkoły gdzie znajduje się płot, wspólnie z powiatem. Obecnie, droga bywa gęsto zatarasowana tam stojącymi samochodami, także tymi do przychodni zdrowia, co utrudnia płynny przejazd tą ulica. Po rozmowach wstępnych ze Starostą jest skłony w porozumieniu z miastem przystąpić do projektu.
2. Poprawić chodnik przynajmniej z jednej strony na ul. Gmeinera, na wysokości Wioska Dziecięca do ul. Granicznej. Ten chodnik jest fatalny jak i nawierzchnia drogi. Apeluję po raz który z kolei, gdyż taka sytuacja psuje wizerunek miasta.
3 Budowa parkingu na ul. Tysiąclecia, naprzeciwko sądu. Zadnie powinno być wspólne z powiatem.
4. Modernizacja parkingu i uporządkowanie terenu wokół Urzędu Miasta.
Ponadto, dalej podtrzymuję mój wniosek z lat ubiegłych o wymiany okien w Gimnazjum Nr 1, nad jadłodajnią ,, Ludmiła”. Okna powyżej jadłodajni swoim widokiem straszą. Widok tego miejsca jest fatalny.
Z wyrazami szacunku
Roman Bijak

Starosta Powiatu Kraśnickiego
ANDRZEJ MAJ

Dotyczy; wniosków do budżetu na 2017 rok.

Początek październik jest czasem składania propozycji do budżetu, w związku z jego tworzeniem na przyszły rok. Pozwolę sobie i tym razem je złożyć, być może a nóż coś zostanie zrealizowane. Składane propozycje, uważam za dość ważne i istotne z punktu poprawy infrastruktury drogowej dla mieszkańców powiatu. Pomijając strategiczną inwestycje dla powiatu, za którą od dawna lobbuję tj. – modernizacja drogi Wilkołaz-Urzędów oraz Dzierzkowice- Księżomierz, która mam nadzieje że doczekają się chociaż częściowej realizacji w 2017 r. dalej podtrzymuję propozycję modernizację drogi od Kraśnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w kierunku Popkowic z bieżącego roku. Ponadto proponuję;
1) Modernizacja drogi Kraśnik – Dzierzkowice. Ulica Oboźna na odcinku od ul. Lubelskiej do Domu Pomocy Społecznej wymaga natychmiastowej poprawy. Jest to fatalny odcinek. Tu dochodzi modernizacja także chodnika, który jest w fatalnym stanie, przynajmniej na odcinku od wjazdu do stadionu Tęczy do wysokości gdzie znajduje się park JPII. Tłumaczenie, że nie ma kanalizacji dlatego nie jest robiony chodnik, może trwać jeszcze 20 lat.
2) Ulica Koszarowa, w ramach porozumienia z miastem.
3) Droga Mikołajówka – Boby, przed cmentarzem w stronę kościoła parafialnego. To odcinek około 400 m , wymaga zdecydowanej poprawy nawierzchni, gdyż stan tego odcinka jest zły.
4) Droga Ostrów – Rudnik Pierwszy. Krótko mówiąc bardzo nie ciekawy odcinek.
5) Parking przy ul. Szpitalnej, wspólna inwestycja z miastem. Ta inwestycja rozładowała by problem parkowania przy powiatowej przychodni. Parking na około 15 miejsc z pewnością zadowolił by mieszkańców osiedla jak i przyjeżdzających do przychodni.
6) Mimo naprawy nawierzchni na al. Tysiąclecia, dalej nie ma parkingu naprzeciw Sądu. Po raz kolejny apeluję o umieszczenie tego zadania w nadchodzącym budżecie. Być może należy zrobić to z miastem.
Mam nadzieje, że z powyższych propozycji, Zarząd Powiatu wybierze te najwłaściwsze, choć wszystkie propozycje proponowane są ważne i potrzebne.
Z wyrazami szacunku
Roman Bijak

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s