PO pogrąża się w degrengoladzie.

Spowodowany przez PO i Nowoczesną kryzys sejmowy i niechęć do jego zakończenia, nie wystawiają dobrego świadectwa tym partiom. Nikt chyba nie ma złudzeń, że taktyka PO polega na otwieraniu wciąż nowych pól konfliktu i nieustannym kwestionowaniu legalności decyzji podejmowanych przez prezydenta oraz rząd. Paradoksalnie, to ta opcja łamie na każdym kroku prawo i zasady demokracji. Droga konfrontacji, do której zmierzają politycy totalnej opozycji, będący symbolami III RP, gdzie przez wiele lat traktowali Polskę jak prywatny folwark, może się dla nich źle skończyć. Wręcz głupotą było zafundowanie rodakom na przełomie starego i nowego roku tej sejmowej szopki, całkowicie oderwanej od polskiej tradycji i duchowości, a co ważne nie mającej żadnego uzasadnienia czy powodu. Wyraźnie świadczy o ich oderwaniu od tego czym jest Boże Narodzenie, ale także jacy są to katolicy, jak maja niepoukładane życie osobiste i jaki mają stosunek do wiary w Chrystusa. Dlatego, nie dziwi mnie fakt, że tym środowiskiem steruje ,, GW”, która z zasady krytykuje to co Polskie, katolickie i patriotyczne. A próba zablokowania uchwalenia budżetu, wpisana była w szerszy kontekst, gdzie oczekiwano, że otworzy się szansa do wyborów przedterminowych, jak i wstrzymania reform w tym wszystkich świadczeń na czele z programem 500 +.

Jarosław Kaczyński nie popełnił błędu z 2007 r. i nie dał pretekstu do żadnych przedterminowych wyborów. Budżet został uchwalony i wszystkie procedury spełnione włącznie z przyjęciem przez Senat. Projekt przebudowy kraju ma iść do końca. Myślenie opozycji tkwi w sferze jak powstrzymać reformy i odsunąć PiS od władzy, co jest wyrazem ich ciągłego awanturnictwa przy byle nadarzającej się okazji. Niechęć do kompromisu świadczy o niemożności pogodzenia się z utrata władzy i odcięcia ich od koryta i przywilejów. A czekanie jeszcze trzy lata na wybory gdzie PiS wdroży reformy, które spowodują poprawę bytu społeczeństwa, to widmo strachu iż pójdą w odstawkę. Źródło oporu wobec tego bierze się z obawy, że programy socjalne PiS stworzą tak silny żelazny elektorat, że nie będzie szansy, by to zmienić. Oto toczy się gra – opozycja po prostu wystraszyła się, że Rząd Szydło realizuje wszystkie obietnice wyborcze. Więc, trzeba temu przeszkodzić, przez chaos i obstrukcje, gdyż Polacy cenią sobie spokój.

Pamiętajmy, polityka Donalda Tuska opierała się na sprawnym marketingu, i ochronie interesów III RP, a rządy B. Szydło na czym całkiem odwrotnym, czyli wsparciu najsłabszych oraz na budowie patriotyzmu gospodarczego. Kaczyński mniej przejmuje się wizerunkiem a dąży by Polakom żyło się lepiej i sprawiedliwiej. Zwykłemu Kowalskiemu marzy się nie wolność sloganów, ale szansa na lepszy byt materialny. A PiS daje wymierne działania które ten byt poprawiają, nie rozwalają budżetu, jak zakładała opozycja totalna, tylko poprzez uszczelnienie szarej strefy i lepszej ściągalności VAT, można to zrealizować. Trudno jest zrozumieć ludziom ten spór sejmowy, część społeczeństwa nie interesuje się polityką, niemniej blokowanie mównicy sejmowej oraz radykalizm działań PO, nie jest dobrze spostrzegany przez społeczeństwo. Ta partia zmierza do samozagłady a wtóruje jej Nowoczesna. Kompromitacja czołowych partyjnych osób i partyjniactwo w ich wykonaniu, świadczą o ich bezsensowności działań co pokazuje gdzie mają tak naprawdę sprawy obywateli i jak im zależy na dobru Polski. Nie oszukujmy się, że w tym sporze tu nie chodzi o wolne media, o brak demokracji, lecz jakim prawem naród ich nie wybrał, gdyż oni mieli monopol na ,,mądrość”, i patent jak rządzić. A ten stworzony KOD miał ich przywrócić do władzy, ale i ten dziwny wynalazek diabli biorą, gdyż brak jest transparentności w finansach, gdzie skompromitował się ich szef. Jednocześnie środowiska, medialne i polityczne, ,,GW” Newsweeka czy TVN24, które to wspierają, podżegają do jeszcze większego radykalizmu, co wyraźnie widać jak dużo mają wspólnego z III RP i utrwalaniem układu z Magdalenki.

A tym razem prawica to spokojnie rozgrywa, a PO tak się za kiwało, że strzeliło sobie samobója. Wczoraj mogli wyjść jako przegrani ale z twarzą, a dzisiaj tylko z kompromitacją. Głupi upór spowodował ich śmieszność, tylko, że to zachowanie wybrańców narodu, rzutuje na prace w sejmie nad ustawami, gdzie potrzeba jest wielu zmian a oni po prostu to olali. Natomiast permanentne powtarzanie fałszywych tez o nieprawidłowym uchwalaniu budżetu, ma na celu obnażyć Polski parlament, gdzie jedynymi praworządnymi są posłowie totalnej opozycji. Ten absurd to celowe zamazywanie swojej niekompetencji i szukanie wytłumaczeń dla swojej błazenady. Mam nadzieje, że społeczeństwo widzi kto bije pianę i robi sztuczny zamęt, czego wyrazem będzie podziękowanie im w najbliższych wyborach samorządowych. Niemniej, nie wierzę by cyrk polityczny w wydaniu totalnej opozycji dobiegł końca. Już dziś posłowie PO, rozpoczęli aferę w trakcie rozpatrywania poselskiego projektu ustawy o komisji weryfikacyjnej. Opozycja najwyraźniej boi się wyjaśnienia wielkich przekrętów reprywatyzacyjnych, do których dochodziło w Warszawie i innych miasta, m.in. w trakcie rządów Platformy Obywatelskiej. Ciągłe poprawki, kruczki proceduralne i obstrukcja sejmowa będzie nową bronią PO i Nowoczesnej. Jednak przestrzegam, kto mieczem wojuje ten od miecza ginie.

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s